Spotkanie z leśnikiem

W styczniu gościem „Zuchów” i „Pszczółek” była pani leśnik – pracownik Lasów Państwowych w Krośnie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcenie do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w czasie zimy. Spotkanie z panią leśnik miało również na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony przyrody oraz właściwego zachowania się w lesie.
Podczas pogadanki dzieci wysłuchały wiele ciekawostek na temat ptaków, poznały ich nazwy i zwyczaje. Poszerzeniu wiedzy służyły liczne rekwizyty i plakaty. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zadawanymi przez gościa zagadkami oraz wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat życia zwierząt leśnych i ptaków.
Dzieci podziękowały za wspaniałą lekcję przyrody wręczając pani leśnik samodzielnie wykonane laurki.
Opracowała: Łuksa Liliana