Uczniowie Szkoły Muzycznej z wizytą w przedszkolu

W miesiącu styczniu w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów Szkoły Muzycznej.Przedszkolaki ze starszych grup miały okazję do wysłuchania gry na instrumentach różnych utworów. Zapoznały się z wyglądem i nazwą niektórych instrumentów .Uczniowie swoje utwory zagrali na: gitarze, skrzypcach, akordeonie, flecie, saksofonie.Każdy instrument wydawał inne dźwięki, brzmiały one inaczej . Wszystkim dzieciom bardzo podobała się gra na instrumentach,a dowodem tego były gorące brawa.Dla przedszkolaków przygotowane były niespodzianki w postaci muzycznych zagadek Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z ich rozwiązaniem (z łatwością rozpoznawali melodie utworów granych na instrumentach). Wesołe zabawy muzyczne i miła atmosfera towarzyszyła wszystkim uczestnikom spotkania.

Opracowała: mgr Urszula Nitka