„Witaminkowe kanapki”- gr. „Pszczółki”

dav

Przedszkolaki z gr. „Pszczółki” dobrze wiedzą, że trzeba jeść warzywa bo są one źródłem witamin.15.10.2020r. przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same przygotowały kanapki. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków, chusteczek na głowę i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały chlebek masłem, białym serkiem ze szczypiorkiem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Każde dziecko wykonywało na kanapkach piękne obrazki. Były motylki, kwiaty, a nawet gąsienica.  Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały znakomicie. Podczas robienia kanapek przedszkolaki kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo. Nawet największe niejadki zjadły swoją kanapkę z apetytem.

Opracowała: mgr Marta Pulnar