Krasnoludki „malują” owocowe obrazy

Jesień to czas obfitości i różnorodności owoców. Na zajęciach maluszki mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i posmakować owocowe dary jesieni. Podczas różnych zabaw badawczych uczyliśmy się opisywać kształt owoców, rozpoznawać je za pomocą zmysłu smaku i dotyku. Zabawy te dostarczały przedszkolakom wiele radości. Dzieci poszerzały również swoją wiedzę na temat dobroczynnego wpływu owoców na zdrowie człowieka.  Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna – „malowanie” obrazów owocami. „Krasnoludki” układały na waflach, pokrojone wcześniej, kawałki owoców. Powstawały fantastyczne kompozycje – samochody, roboty, uśmiechnięte buźki, lalki. Ogromną zaletą tej techniki była możliwość wykonania kilku powtórek przed osiągnięciem ostatecznego rezultatu. Zajęcia zakończyły się degustacją owoców.

Wioletta Pańczuk