„Zuchy” robią kompoty na zimę

Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców, warzyw. Przygotowujemy zapasy na zimę. Przedszkolaki z gr. „Zuchy” uczyły się jak ważne jest spożywanie owoców, warzyw, a zwłaszcza z tych domowych zapasów. Realizując temat kompleksowy dotyczący przygotowań do zimy „Zuchy” postanowiły zrobić kompoty. Wybrały do tego jabłka, śliwki, gruszki. Dzieci samodzielnie obierały, kroiły owoce i wkładały je do swoich słoików. Następnie każdy słoik został zalany wodą z cukrem. Panie kucharki zagotowały nasze słoiki i teraz już nasze kompoty czekają na zimę. Robienie kompotu okazało się świetną zabawą, przy której dzieci w sposób praktyczny zdobywały wiadomości oraz nowe umiejętności z zakresu zajęć kulinarnych.

Opracowała: mgr Urszula Nitka