„Pajacyk Fik-Myk szuka mieszkania na zimę”

Z nastaniem jesieni zmienia się nie tylko krajobraz, spowalnia także rytm życia przyrody. Wszyscy mieszkańcy lasu – żyjący w leśnych ostępach, na gałęziach, pod korą drzew, w ziemi – przygotowują się do zimy. Krasnoludki podczas jesiennego teatrzyku „Pajacyk Fik-Myk szuka mieszkania na zimę” poznały zwyczaje zwierząt.  Dzieci dowiedziały się, że wiele zwierząt w naszych lasach przesypia zimę – jeż, niedźwiedź. Natomiast lubiana przez wszystkich ruda wiewiórka, mimo że potrafi zasnąć na parę dni, to do zimowych śpiochów nie należy. Poznały również zwierzęta, które gromadzą zapasy na zimę oraz te, które zmieniają swoje „okrycie” na cieplejsze. Nasze przedszkolaki zadawały wiele pytań np.

– czy to prawda, że jeż lubi jabłka i nosi je na grzbiecie?

Odpowiedź, iż jeż jest zwierzęciem drapieżnym i żywi się, wbrew utartym opiniom nie jabłkami, a przede wszystkim owadami, ślimakami, dżdżownicami, wywołała zamieszanie  wśród dzieci. Kiedy przedszkolaki zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi zwierzęcych zwyczajów, zaczęły kolorować portret wiewiórki Rudej Kitki. A za oknami przechadzała się piękna, złota jesień…

Wioletta Pańczuk