zaginione materiały odnalezione!

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Celem było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dzieci z grupy „Zuchy” przedstawiły dla wszystkich grup wiekowych spektakl o tematyce ekologicznej „Ratujmy naszą Ziemię”. Dzieci poszerzyły wiadomości jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Były piosenki o tematyce ekologicznej, jak również zostały przeprowadzone doświadczenie z filtrowaniem wody. Dowiedziały się jak oszczędzać wodę, energię oraz co to recykling. Dzieci z poszczególnych grup zostały włączone do segregowania śmieci, rozwiązywały zagadki.

Najważniejszy wniosek z tych zajęć to- wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne.

Opracowała: mgr Urszula Nitka