Skrzaty

„Skrzaty” to grupa ambitnych i ciekawych świata 4 i 5-latków z przewagą dzieci o mocnych charakterach i żywiołowym usposobieniu. Od początku września grupa liczy 25 dzieci, w tym dziewięć 5-latków (6 dziewczynek i 3 chłopców) i szesnaście 4-latków (8 dziewczynek i 8 chłopców). Opiekę dydaktyczno-wychowawczą sprawuje nad nimi, jako wychowawca mgr Aleksandra Ożóg oraz jako drugi nauczyciel mgr Marzena Rysz-Sołtysik.                  Dzieci z chęcią uczęszczają do przedszkola są pogodne, otwarte i aktywne podczas zabaw jak i zajęć dydaktycznych. Każdego dnia podejmują nowe wyzwania, starają się być samodzielne oraz z wielką radością pomagają słabszym. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych, tanecznych, wokalnych, plastycznych rozwijając swoje zainteresowania oraz zdolności. Z ogromną radością podejmują również zabawy słowne, matematyczne z wykorzystaniem różnych ciekawych metod. Do najbardziej ulubionych należą jednak zabawy na świeżym powietrzu oraz wycieczki do różnych ciekawych miejsc, dzięki którym dzieci poznają środowisko społeczne i przyrodnicze. Każdy dzień spędzony w przedszkolu jest dla dzieci wypełniony radosną zabawą i daje im możliwość wszechstronnego rozwoju.