Olimpiada sportowa

Z archiwum X 🙂

NASZA REPREZENTACJA

W czerwcu odbyła się XIV Sportowa Olimpiada Integracyjna dla przedszkolaków pn. „ Przez ruch do zdrowia” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Celem olimpiady było:

• Kształtowanie zachowań prozdrowotnych,
  • Nauka wypoczynku poprzez sport i zabawę,
  • Wzmacnianie wiary dziecka we własne siły- przygotowanie wychowanków do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami,
  • Osiągnięcie możliwie największej integracji społecznej między przedszkolakami
  • Dostarczanie dzieciom radości.

Przedszkolacy z poszczególnych przedszkoli rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach:

1. Bieg płaski na 400 m na czas,
  2. Skok w dal z miejsca,
  3. Rzut do kosza piłką siatkową,
  4. Bieg na 40 m na czas z przeplataniem szarfy,
  5. Rzut woreczkiem do wiaderka,
  6. Strzały piłką siatkową do pustej bramki,
  7. Rzut obręczą do piłki lekarskiej,
  8. Kręcenie Hula-hop w pasie,
  9. Czołganie w tunelu na czas,
  10. Sztafeta z piłką na czas.

Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach dobrze radziły sobie w poszczególnych konkurencjach. Była to zdrowa rywalizacja, zgodnie z zasadami fair play. Nasze przedszkole zajęło IV miejsce. Każdy uczestnik zawodów sportowych otrzymał medal i upominki. Dla wszystkich była to dobra zabawa.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Opracowała: mgr Urszula Nitka