Wycieczka do fabryki czekolady w Korczynie

z cyklu WSPOMNIENIA

Dzieci z grup „Pszczółki”, „Zuchy” udały się na autokarową wycieczkę do fabryki czekolady w Korczynie. Poznały historię czekolady oraz proces jej powstawania. Wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach, które rozpoczęły się prelekcją na temat powstawania czekolady: od ziarenka do tabliczki. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie zrobić czekoladowego lizaka oraz zaprojektować i ozdobić tabliczkę czekolady. Podczas całej prezentacji dzieci zostały częstowane różnymi czekoladami: mleczna, gorzka, biała a nawet różowa z owocowymi dodatkami i pralinami. Na zakończenie wycieczki każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w warsztatach, jak również wykonane przez siebie wyroby czekoladowe. To był fajny, czekoladowy dzień.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Opracowała: mgr Urszula Nitka