„Każdy „ Skrzat” lubi ruch”

W grupie „ Skrzaty” do której uczęszczają dzieci 5-letnie, pani Marta opracowała scenariusz zajęć ruchowych metodą Weroniki Sherborne oraz przeprowadziła te zajęcia z dziećmi.  System tych ćwiczeń ma zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dziecka oraz korygowanie zaburzeń tego rozwoju. Dzięki Ruchowi Rozwijającemu dziecko nabywa zaufanie do siebie, zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas prowadzonych zajęć widać było, iż wszechstronność i naturalność ćwiczeń i zabaw sprawiły dzieciom wiele radości. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami. Z wielkim spokojem i zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia. Serdeczna atmosfera i poczucie bliskości sprawiły, że dzieci zwracały uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale przede wszystkim współćwiczącym. Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o tym, że dobrze się bawiły.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Opracowała: mgr Marta Pulnar