„Pszczółki” i „Zuchy” w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

W czwartek, 24 października, korzystając z ostatnich dni pięknej pogody, grupy  „Pszczółki” i „Zuchy” udały się na wycieczkę do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Na początku pani przewodnik przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia związane z twórczością Marii Konopnickiej dla dzieci. Następnie przedszkolaki z powagą wysłuchały tekstu Roty i zapoznały się z ekspozycją wystawy stałej. Dzieci mogły zobaczyć unikatowe zbiory i autentyczne wnętrza z czasów życia poetki. Po muzeum oprowadzała nas miła pani przewodnik, która bardzo ciekawie i w sposób przystępny dzieciom, opisywała koleje życia Marii Konopnickiej. W ramach podziękowania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę na podstawie wiersza Marii Konopnickiej „Co dzieci widziały w drodze”. Po zwiedzaniu muzeum udaliśmy się na spacer po otaczającym muzeum parku, mieniącym się wyjątkowo piękną paletą jesiennych barw.

Wioletta Pańczuk