Ogólnopolska Akcja „Misie Ratownisie” gr. „Skrzaty”

Dzieci z gr. „Skrzaty”

Dzieci z gr. „Skrzaty” bardzo lubią pomagać innym potrzebującym, a szczególnie dzieciom. Na prośbę Strażaków zareagowały błyskawicznie. Z wielką ochotą i ogromnym zaangażowaniem włączyły się w Ogólnopolską Akcję „Misie Ratownisie”. Przyniosły do przedszkola bardzo dużo maskotek, które niejednemu dziecku pozwolą zapomnieć o trudnych chwilach. Maskotki okazują się bardzo pomocne w sytuacjach, gdy poszkodowane są dzieci. Dlatego już na wczesnym etapie akcji ratowniczej należy je otoczyć szczególną opieką. Pluszowy przyjaciel odwraca uwagę od tego, co się dzieje, uspokaja i łagodzi stres. Zwiększa również poczucie bezpieczeństwa dziecka, które uległo wypadkowi lub zostało poszkodowane w pożarze. Taka zabawka pomaga zapomnieć o złych wspomnieniach. Zachęcamy do udziału w tej akcji, bo każdy miś może zostać ratownikiem!

Opracowała: mgr Marta Pulnar