Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał.
W instrumenty ubrał drzewa,
wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
są Indianie z piratami
i serpentyn widać zwoje,
są krasnale, są kowboje…

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im bowiem wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

We wtorek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia w przedszkolu pojawiały się barwne, kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów i cały oddział policjantów J. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Na tę okazję do prowadzenia balu zaprosiliśmy aktorów z Teatru Bazyl, którzy animowali imprezę i zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką oraz różnymi zabawami. Ich żywiołowość, spontaniczność i radość udzieliła się wszystkim uczestnikom balu. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze,
a  wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Do zobaczenia!

Opracowała Wioletta Pańczuk