Konkurs Tańca „Hej, na ludowo”

W dniu 6.03.2019r. w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs tańca pod hasłem „Hej, na ludowo”. W tym roku dzieci z każdej grupy przedszkolnej zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. W przepięknych, kolorowych strojach dzieci zatańczyły tańce ludowe. Najmłodsza grupa „Krasnoludki” zatańczyła „Grozika”, „Muchomorki” wykonały mix tańców ludowych, „Skrzaty” zatańczyły „Owczareczka”. Najstarsze grupy „Zuchy” i „Pszczółki” zaprezentowały się tańcząc  „Poloneza” oraz „Kujawiaka”. Przedszkolaki zadziwiły widownię i jury swoimi umiejętnościami i talentem. Pokazały, że warto tradycje ludowe pielęgnować już od najmłodszych lat. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak tańczą zaproszeni goście- parę dzieci z „Małej Gracji”, która tańczy tańce towarzyskie pod czujnym okiem trenera p. Andrzeja Orszulaka. Była super zabawa!

Opracowała: mgr Marta Pulnar