„Wiemy jak zachować się na drodze”

We wrześniu dzieci z grupy „Zuchy” poznały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Wstępem do zajęć była wycieczka na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci przechodziły przez pasy, utrwaliły kolory sygnalizacji świetlnej, poznały niektóre znaki drogowe. Wysłuchały treść wiersza pt. „Światła na skrzyżowaniu”. Podczas zabawy ruchowej „Czerwone światło stój, zielone światło idź” reagowały na polecenia nauczycielki i świetnie przy tym się bawiły. Posłużono się sygnalizacją świetlną, uatrakcyjniając tym samym zajęcie. Podsumowaniem zajęć było wspólne wysłuchanie piosenki pt. „Trzy kolory” oraz zabawy rytmiczno-ruchowe. Zajęcie miało charakter edukacyjny, dzieci chętnie w nim uczestniczyły, zdobywając i utrwalając wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze.

Opracowała: mgr Urszula Nitka