„Śnieżnobiały uśmiech”

W ramach „Profilaktyki stomatologicznej” dzieci z wszystkich grup przedszkolnych spotkały się w przedszkolu w dniu 30 września z panią stomatolog Magdaleną Kamińską-Jałoza. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć na ilustracjach wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego.

Pani stomatolog przeprowadziła pogadankę na temat konieczności dbania o zęby- prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki” oraz wyjaśniła, jak należy dbać o higienę jamy ustnej i co jeść, aby mieć zdrowe ząbki. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie poćwiczyć mycie zębów przy użyciu dużej szczęki. Na koniec wizyty dzieci wręczyły pani stomatolog laurkę i obiecały ze będą systematycznie odwiedzały gabinet w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego. Zaśpiewały ulubioną piosenkę „Śnieżnobiały uśmiech”.