Dzień Niepodległości w przedszkolu

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu również uczczono rocznicę odzyskania niepodległości.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Krośnie uroczyście oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Wszyscy obecni na uroczystości dumnie odśpiewali hymn Polski ,,MazurkaDąbrowskiego”.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz kształtowanie znajomości symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość pozwoliła dzieciom na umiejętność zachowania zarówno pozytywnej postawy patriotycznej, jak i uczuć patriotycznych. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie
w pamięci naszych ,,małych Polaków”.

Opracowała Wioletta Pańczuk