Witamy nowe przedszkole

Nie tak dawno z sentymentem żegnaliśmy nasze „stare” przedszkole. Ze smutkiem patrzyliśmy jak kawałek po kawałku znika  z naszego pola widzenia. Dla wielu dzieci, rodziców i nauczycieli to było także ich ukochane przedszkole, jedyne jakie znali. To niezapomniane chwile i lata spędzone z ulubionymi paniami, kolegami i koleżankami. Lata wspomnień,  dziecięcych przyjaźni, to lata wzruszeń na zawsze pozostających w pamięci.  Czas szybko płynie dlatego dawne czasy i „stare” przedszkole na zawsze pozostaną już tylko we wspomnieniach. Dzisiaj, 13 października 2022r, z radością witamy nowe przedszkole. Piękne sale zachwycają swą wielkością i wyposażeniem. Nowe zabawki zachęcają by się nimi bawić,a kolorowe mebelki i piękne stoliczki aż proszą by przy nich usiąść. Nowoczesna kuchnia zaopatrzona w nowiutkie miseczki, talerzyki i kubeczki przygotowuje przepyszne posiłki. Mamy również olbrzymią salę widowiskową, przeznaczoną na różnego rodzaju występy, uroczystości zabawy oraz zajęcia muzyczno – ruchowe. Super nowoczesny plac zabaw będzie nas cieszył nowiutkimi, bezpiecznymi  sprzętami z których z radością będziemy korzystać. Prześliczne, zadaszone tarasy osłonią w słoneczne dni i pozwolą dłużej korzystać z uroków przebywania na świeżym powietrzu.

Uroczystość otwarcia nowego przedszkola była bardzo podniosła. Swą obecnością zaszczycili nas włodarze miasta, radni, goście z Kuratorium w Rzeszowie, Wydziału Edukacji w Krośnie, dyrektorzy krośnieńskich szkółi przedszkoli, prezesi firm biorący udział w budowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszych wychowanków. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy „Skrzaty” i „Pszczółki”. Program  uświetniły również występy zespołu „Dysonans” działającego  przy Zespole Szkół Nr 7 w Krośnie.

Wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy, aby ten rok szkolny , przyniósł z sobą  wiele nowych przygód, przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki i zabawy oraz uśmiechu na twarzy.

Opracowała:  Beata Orłowska