SPOTKANIE Z PIELEGNIARKĄ W PRZEDSZKOLU

W dniu 23 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani Klaudia, która wykonuje zawód pielęgniarki. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o tym trudnym zawodzie, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości.Największe zainteresowanie wzbudziła jednaktorba, z którą przybyła Pani Ela, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie bawili się przy piosence pt. „Pasta, szczotka, kubek, ciepła woda…”

Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem a dzieci z poszczególnych grup wiekowych wręczyły pani Klaudii własnoręcznie wykonane laurki.