Ach ten miś bury miś….

W dniu 23 listopada dzieci z grupy „Zuchy” uroczyście obchodziły światowy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi kochanymi pluszakami. Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach, nadawały im imiona, słuchały fragmentów bajek o niedźwiadkach czytanych przez nauczycielkę. Zapoznano dzieci z historią obchodzenia tego święta. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy. Odbyła się również degustacja miodu- przysmaku misiów. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki. Słuchały i tańczyły przy piosenkach „Pokochaj pluszowego misia”, „Misia a, misia be”, „Ty i ja”, „Stary niedźwiedź”. Zorganizowano zabawę tematyczną „Misie niejadki”. Na koniec każde dziecko wykonało pracę plastyczną „Mój miś”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Opracowała: mgr Urszula Nitka