Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej

W listopadzie mieliśmy okazję gościć w naszej placówce przedszkolnej funkcjonariusza Straży granicznej- p. Wąchałę. Dzieci miały okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariuszy straży granicznej. Nasz gość przedstawił dzieciom zadania, którym się zajmuje, pokazał sprzęt, który używa się w trakcie pełnienia służby. Każde dziecko miało możliwość obejrzenia i dotknięcia czapek, hełmu oraz założenia specjalnych kamizelek. Przedszkolaki patrzyły przez lornetki. Poznały również strój galowy. Dziękując za wizytę dzieci zaśpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, recytowały wiersze i wręczyły wykonaną przez siebie laurkę. To był dla dzieci ciekawy dzień, pełen wrażeń. Zdobyły wiele wiadomości i zobaczyły ciekawy sprzęt, niezbędny do pracy w Straży granicznej.

Opracowała: mgr Urszula Nitka