Pasowanie na starszaka

SONY DSC

W listopadzie 2018 r. odbyła się ważna uroczystość w grupie przedszkolnej „Zuchy”- „Pasowanie na starszaka”. Uroczystość rozpoczęto tańcem narodowym „Polonezem”. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny: były wiersze, piosenki, tańce, które nauczyły się do tej pory. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na starszaka. Dokonała tego wicedyrektor mgr A. Woś za pomocą „czarodziejskiego ołówka”. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, medal z symbolem przedszkola. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, wspólne zdjęcia. Na pewno był to niezapomniany dzień- pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Opracowała: mgr Urszula Nitka