„Podróż po Polsce”- zajęcia w gr. „Skrzaty”

W dniu 20.11.2019r. na przedszkolaków z gr.”Skrzaty” czekała niespodzianka- wielka podróż po Polsce. Pani Marta przygotowała zajęcia podczas, których dzieci rozpoznawały charakterystyczne cechy wybranych regionów Polski. Na początku zajęć Skrzaty przypomniały jak wygląda flaga i godło Polski oraz  legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”. Odszukały swoją wizytówkę z imieniem i ubrały czapkę podróżnika. Były gotowe do drogi. Zwiedzanie rozpoczęły od Morza Bałtyckiego, potem dotarły pociągiem do stolicy Polski Warszawy, a następnie samolotem poleciały na Podhale i zwiedzały nasze polskie góry Tatry. Podczas podróży dzieci odnajdywały skarby, rozwiązywały różne zagadki i zadania. Liczyły muszelki, kamyczki, rozpoznawały odgłosy morza oraz różnych pojazdów. Segregowały środki lokomocji wg miejsca poruszania. Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego  zachowania się w podróży, nad morzem, w górach, na ulicy. Wszystkie bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że bardzo udana była podróż.

Opracowała: mgr Marta Pulnar