Główka pracuje – kodowanie i programowanie w przedszkolu

Kolorowy zawrót głowy –  kodowanie w grupie „Muchomorków” jako element innowacji pedagogicznej „Główka pracuje – kodowanie i programowanie w przedszkolu”.Zabawy z elementami kodowania to inwestycja w przyszłość, szczególnie we wszechstronny rozwój intelektualny i społeczny każdego przedszkolaka. Oprócz tego, że takie zajęcia są bardzo interesujące dla dzieci, to również motywują je do aktywnej i samodzielnej działalności oraz kształtują cierpliwość w działaniu. Kodowanie rozwija podstawowe funkcje poznawcze takie jak: pamięć, koncentracja uwagi, analiza, synteza wzrokowa i słuchowa oraz koordynacja ruchowa. A nade wszystko kodowanie daje Muchomorkom dużo radości i fajnej zabawy.

Opracowała Wioletta Pańczuk