Spotkanie z ratownikami.

Dnia 16 listopada nasze przedszkole odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych im.Ignacego Łukasiewicza w Krośnie z kierunku ratowniczo – obronnego wraz z opiekunem panem mgr Zbigniewem Moskalem.

W ramach realizacji zadań z „Edukacji dla bezpieczeństwa” uczniowie pokazali poszczególne czynności w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Zbigniew pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc.

Przedszkolaki poznały numery telefonów alarmowych. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Bardzo dziękujemy panu Zbigniewowi za wizytę w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wielokrotnie przekonaliśmy się, że nasze przedszkole może liczyć na Pana pomoc.

Dzięki takiej współpracy możemy podejmować działania wykraczające poza standardowe wymagania systemu kształcenia. Staramy się zapewniać dzieciom ciekawe formy zdobywania wiedzy z zakresu podstaw ratownictwa medycznego. Wiele z tych działań byłoby trudne,

a nawet niemożliwe do zrealizowania bez pomocy i wsparcia osób dobrego serca.

Dziękujemy za przygotowanie pokazu z zakresu udzielania pierwszej pomocy

przez uczniów ZSP nr 4.

Liczymy na dalszą współpracę.