Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”

Na przełomie października i listopada nasze przedszkole realizowało Ogólnopolski Program Edukacyjny Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”. Jego celem było budowanie świadomości w zakresie chorób wieku dziecięcego. Program miał za zadanie poszerzyć wiedzę rodziców i nauczycieli w zakresie przyczyn, przebiegu i łagodzenia dolegliwości związanych z chorobami wieku przedszkolnego. Wszystkie grupy uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych. Podczas zajęć dzieciom towarzyszył bohater do zadań specjalnych Śmiałek. Był on towarzyszem zabaw, pomagał w chwilach zwątpienia czy niepewności. Rozwiewał obawy dotyczące zdrowia, rozmów z rodzicami i nauczycielami oraz wizyt u lekarza. Śmiałek pomógł także dzieciom i ich pluszowym przyjaciołom przezwyciężyć strach przed wizytą u lekarza. Na zakończenie programu wykonaliśmy pracę konkursową pt.„Nasz Przyjaciel Śmiałek”. W przedszkolu został powieszony plakat informujący o wzięciu udziału w programie, a rodzicom zostały rozdane ulotki dotyczące programu. Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT za udział w programie.

Opracowała: mgr Marta Pulnar