Wizyta górników w przedszkolu.

W piątek, 7 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszym  przedszkolu   przedstawicieli zawodu górniczego w osobach uczniów Technikum Górnictwa Naftowego  i Gazownictwa popularnie zwanego „Naftówką”. Zaproszeni goście opowiadali o ciężkiej pracy pod ziemią, zaś przedszkolaki mogły obejrzeć ilustracje przedstawiające wygląd kopalni, szybów, maszyn górniczych oraz próbki przyniesionych przez górników minerałów przez nich wydobywanych. Górnicy przybliżyli nam wizerunek swojej patronki  Świętej Barbary oraz opowiedzieli z czego składa się galowy strój górniczy. Przedszkolaki  mogły także zobaczyć oraz przymierzyć czako. Goście nawiązali  kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadali na ich  wnikliwe pytania, a na zakończenie wysłuchali piosenki przygotowanej i ośpiewanej przez dzieci z grupy „Muchomorki”. W ramach podziękowań za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola, dzieci wręczyły górnikom samodzielnie przygotowane laurki. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom za wizytę  oraz poświęcony czas. Na zakończenie tak ciekawego spotkania dzieci oraz goście pozowali do wspólnego zdjęcia.

Opracowała Beata Orłowska